Elektromobilna rEVolucja z siecią EV+

Elektromobilna rEVolucja z siecią EV+

Elektromobilna rEVolucja z siecią EV+

0 komentarzy 📅06 lipca 2017, 06:49

Fortum podpisało porozumienie o współpracy z EV Plus, na mocy którego dostarczy oparty na chmurze zaawansowany system obsługi stacji ładowania samochodów elektrycznych o nazwie Charge&Drive. EV Plus wykorzysta tę technologię do zarządzania stacjami ładowania samochodów elektrycznych wchodzących w skład sieci EV+, która docelowo swoim zasięgiem obejmie obszar całego kraju.

Porozumienie o współpracy zostało zawarte pomiędzy Fortum i Spółką EV Plus, która w ramach programu EV+PL 2020 zamierza zbudować infrastrukturę EV i dzięki temu umożliwić polskim kierowcom przyłączenie się do elektromobilnej rewolucji. Obecnie firma EV Plus posiada trzy stacje ładowania w Poznaniu i kolejne dwie w trakcie uruchomienia.

Zapytaliśmy p. Wojciecha Gortycha – Członka Zarządu EV Plus o strategię rozwoju firmy na rynku polskim: naszym celem jest rozwój elektromobilności w Polsce, u którego podstaw leży rozwój infrastruktury stacji ładowania EV. Uważamy, że jednym z głównych czynników, który skłoni kierowców do użytkowania aut elektrycznych jest rozwinięta sieć stacji ładowania z przyjaznym dla klienta interfejsem obsługi i płatności. Decydując się na współpracę z firma Fortum oraz z czołowymi producentami stacji ładowania chcemy zaproponować naszym klientom kompleksowy pakiet produktów i usług e-mobility bazując na doświadczeniach Fortum na rynku skandynawskim.[     Wykorzystując zaawansowane rozwiązania technologiczne Fortum Charge&Drive już dziś jesteśmy w stanie zaproponować naszym partnerom kilka modeli biznesowych. Klienci, którzy zdecydują się na inwestycje w stacje ładowania w ramach naszej sieci oprócz oczywistych korzyści wizerunkowych i marketingowych już od momentu uruchomienia stacji będą mogli generować przychody finansowe, które  będą wzrastały sukcesywnie wraz z rozwojem rynku elektromobilności w Polsce. Dużą wagę przykładamy do współpracy B2B, wraz z producentami stacji ładowania EV i firmami z branży motoryzacyjnej opracowujemy rozwiązania, które w niedalekiej przyszłości pozwolą manadżerom flot spojrzeć na auto elektryczne jako żródło oszczędności i racjonalnego wykorzystania  ich w firmach niejako na nowo definiując pojecie auta służbowego.

Wielokrotnie na łamach eco-driving.info pisaliśmy o potrzebnie aktywizacji rynku B2B pod kątem wykorzystania pojazdów elektrycznych. Elektryki są stworzone do miasta, a dodatkowo wykorzystanie ich jako tzw. samochodów „poolowych„ uwypukli korzyści ekonomiczne względem spalinowej konkurencji.

Udostępnij artykuł: