Elektryczna strategia Volvo

Elektryczna strategia Volvo

Elektryczna strategia Volvo

0 komentarzy 📅05 lipca 2017, 18:15

Już od 2019 roku każdy nowy model Volvo wyposażony będzie w silnik elektryczny, a produkcja samochodów napędzanych tylko silnikiem spalinowym będzie zakończona. To niewątpliwe jeden z ważniejszych komunikatów wydanych przez markę w tym roku. Hakan Samuelsson – prezes koncernu – jasno deklaruje, że jest to odpowiedź na potrzeby rynku. Klienci Volvo coraz chętniej wybierają samochody hybrydowe i coraz cześciej chcą jeździć autami elektrycznymi.

Volvo zapowiada, że elektryfikacja będzie dotyczyć całej gamy modelowej i oprócz dostępnych dziś aut typu plug-in hybrid pojawią się rownież zwykłe hybrydy oraz samochody w 100% elektryczne. Tych elektrycznych będzie aż pięć modeli, z czego dwa będą nosić logo Polestar. Volvo zamierza sprzedać do 2025 roku aż milion nowych zelektryfikowanych samochodów.

Strategia Volvo niewątpliwie podkreśla elektryczną drogę światowej motoryzacji. Po tej deklaracji należy się również spodziewać obniżki cen samochodów niskoemisyjnych z uwagi na masową produkcję oraz wzrost konkurencji. Polski klient będzie oczekiwał korzystnych opcji finansowania, zapowiadanych przywilejów oraz gęstej stacji ładowania. My natomiast nie możemy się doczekać elektryka z Polestar – fabrycznego tunera Volvo.

Zródło: materiały prasowe Volvo

Udostępnij artykuł: