Elektryczne Twizy odwiedzają 18000 portugalskich studentów

Elektryczne Twizy odwiedzają 18000 portugalskich studentów

0 komentarzy 📅06 maja 2014, 20:23

Samochody elektryczne zawsze budziły skrajne emocje wśród kierowców aut tradycyjnych. Pewnie dlatego Renault zdecydowało się promować swój elektryczny pojazd wśród młodych, często jeszcze przyszłych kierowców. Do 23 maja ponad 18000 portugalskich studentów na 16 portugalskich uniwersytetach ma okazję  wypróbować czterokołowe Twizy.

Dla chętnych przygotowano dwie wersje – pierwszą, którą młode osoby  jeszcze bez pełnych uprawnień do kierowania pojazdem (16+) mogą cieszyć się nowocześnie wyglądającym pojazdem z ograniczoną prędkością maksymalną do 45 km/h. Drugą kierowcy posiadający młodzieńczą werwę i prawo jazdy mogą rozpędzać auto do nieco ponad 80 km/h.

Do testów zachęca film promujący Twizy, podróżujące po … bibliotece uniwersyteckiej. Zobaczcie sami. Jakie wnioski: jeśli nigdy nie słyszałeś o Renault Twizy, to dlatego, że jest cichy. Przewidzieli to nawet konstruktorzy montując seryjnie „brzęczyk” ostrzegający pieszych.

Zachętą do zabawy dla studentów ma być konkurs na Facebook’u i możliwość wygrania wycieczki na Ibizę, środowiska naturalnego Twizy – bezgłośnej krzyżówki samochodu i skutera.

images-Renault_31666_global_en_SJ

Fotografia: Renault

Kilkanaście miesięcy temu mieliśmy okazję do krótkiej przejażdżki Twizy. W pamięci zostały perfekcyjne właściwości jezdne małego elektryka. Autko prowadzi się niczym gokart przenosząc zarówno jego przyczepność jak i odczuwanie nierówności.

Ładowanie w czasie 2 wykładów (3,5h) regeneruje zasób energii w 100% i możemy zabrać czterokołowca na stukilometrową przejażdżkę.

Źródło:materiały prasowe Renault

Udostępnij artykuł: