Lego de Pologne

Lego de Pologne

Lego de Pologne

0 komentarzy 📅06 stycznia 2015, 23:27

Wielu z Was pewnie widziało w Legolandzie wspaniałe konstrukcje z dziesiątek i setek tysięcy klocków lego, ale zobaczyć…

 …Dużego Fiata…

…Syrenę w wersji Bosto czy 104 …

IMG_20150102_142751

… Tarpana …

… stojące koło siebie Polonezy w różnych wersjach nadwoziowych…

 

…czy wreszcie wyjątkowego Papa Mobile i inne pojazdy z minionej epoki…

IMG_20150102_140207

…pewnie w parkach w Niemczech, Danii, na Florydzie czy w Dubaju nie uda się się zobaczyć.

Od dłuższego już czasu w głównych miastach naszego kraju gości polska edycja wystawy okazałych konstrukcji z klocków mających magiczną moc rozpromieniania dziecięcych twarzyczek, ale nie tylko dzieci znajdą coś dla siebie.

Po kolei: Już pierwsze kroki do dosyć obleganej sali na warszawskim Stadionie Narodowym powodują, że dzieciaki znikają równie szybko jak pojawia się zatroskanie o swoje pociechy na twarzach rodziców. Na wejściu wita nas makieta Stadionu Narodowego i robiąca naprawdę spore wrażenie koparka w stylu lego classic.

IMG_20150102_144350

koparka

 

Na samej wystawie nie brakuje pojazdów z różnych epok, mniej i bardziej realnych światów, poruszających się po lądzie, w wodzie i w powietrzu.

Tych które podziwiamy, jak Ferrari F430, rozpoznajemy – potężny i robiący niezapomniane wrażenie titanic, samoloty dające wrażenie podrywania się do lotu czy wreszcie pojazdy i auta używane kiedyś i dziś, te futurystyczne.

Wszystko to wykonane z klocków lego wszelkich odmian – od klasycznych lego, przez lego city, duplo, technics, mindstorms EV3, wszelkie odmiany serii tematycznych jak star wars, chima i wiele wiele innych, których nazwy tylko dzieciaki potrafią wyrecytować w euforii z prędkością karabinu maszynowego.

To co było dla mnie najciekawsze, to dbałość o detale i umieszczanie w całych sceneriach wytwarzających klimat gwiezdnych wojen na nieznanej planecie na przeciwległej stronie galaktyki, zimowej scenerii bieguna polarnego czy za kilkanaście metrów jakże znanej wielu z nas kolejki do mięsnego czy dosłownie rozdzierającego niebo pałacu kultury.

IMG_20150102_145937

Jeśli macie 2-3 godziny czasu i niebolące od ciągłego spacerowania nogi to można to pierwsze zagospodarować, a to drugie zmienić, ale warto – wrażenia pozytywne z pewnością pozostaną. Więcej informacji możecie znaleźć tutaj.

joda

Udostępnij artykuł: