Mitsubishi Motors prezentuje E-EVOLUTION CONCEPT

Mitsubishi Motors prezentuje E-EVOLUTION CONCEPT

Mitsubishi Motors prezentuje E-EVOLUTION CONCEPT

0 komentarzy 📅25 października 2017, 17:25

Tokio, 25 października, 2017 – Podczas 45. Salonu Samochodowego w Tokio, którego otwarcie dla szerokiej publiczności będzie miało miejsce 27 października 2017 roku, firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) przygotowała światową premierę koncepcyjnego modelu MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT. Ten sportowy SUV z całkowicie elektrycznym napędem stanowi ucieleśnienie wprowadzanej przez MMC nowej strategii marki. Podsumowuje ją nowe hasło komunikacyjne prezentowane obecnie na wszystkich rynkach świata: „Drive your Ambition”. Nowa strategia jest kwintesencją postępu i dążenia do tworzenia odważnych stylistycznie, inspirujących  i nowoczesnych pojazdów.

NAJWAŻNIEJSZE ROZWIĄZANIA KONSTRUKCYJNE ZASTOSOWANE W KONCEPCYJNYM STUDIUM MITSUBISHI E-EVOLUTION CONCEPT         

  • Napęd elektryczny EV: MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT jest napędzany silnikami elektrycznymi zapewniającymi wysokie wartości momentu obrotowego i świetne osiągi. Silniki są zasilane z systemu akumulatorów o wysokiej pojemności, co zapewnia bardzo szybkie i niezwykle płynne przyspieszanie, którym samochody elektryczne górują nad pojazdami z silnikami spalinowymi. Główny akumulator trakcyjny jest umieszczony centralnie, pod podłogą samochodu, co pozwoliło obniżyć środek ciężkości i uzyskać bardzo wysoką stabilność w czasie jazdy.
  • Napęd 4WD: Wyjątkową dynamikę i własności jezdne uzyskano dzięki zastosowaniu napędu 4WD z trzema silnikami elektrycznymi. Jeden z nich napędza przednie koła, przy udziale nowego Dwusilnikowego Aktywnego Systemu Kontroli Znoszenia AYC (Dual Motor Active Yaw Control), który powoduje odpowiednie dołączanie pozostałych dwóch silników przekazujących napęd na tylne koła, z wykorzystaniem elektronicznego układu, który koryguje tor jazdy poprzez aktywną kontrolę momentu obrotowego (torque-vectoring). Nad pracą całości czuwa rozbudowany układ sterujący napędem na wszystkie koła i kontrolujący inne funkcje układu jezdnego S-AWC (Super All-Wheel Control), będący unikalnym rozwiązaniem MMC. W efekcie uzyskano znacznie lepszą przyczepność podczas pokonywania zakrętów. Hamulce prototypowego MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT błyskawicznie i precyzyjnie kontrolują napęd I prędkość pojazdu dzięki elektrycznie sterowanym zaciskom, które zajęły miejsce konwencjonalnych zacisków hydraulicznych. Efekt i skuteczność ich działania dają się odczuwać już przy niewielkich prędkościach, gdy siły G są jeszcze niewielkie. Bez względu na to czy jazda odbywa się w mieście, na autostradzie, czy na krętych drogach lokalnych, zachowanie pojazdu z pełnym napędem elektrycznym zawsze charakteryzuje dynamika, precyzja i pewnie trzymanie się drogi, które w pełni odzwierciedla intencje kierowcy.
  • Sztuczna inteligencja (AI): Mózgiem MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT jest system oparty na sztucznej inteligencji (AI), który znacząco zwiększa możliwości kierującego pojazdem. Duża liczba różnego rodzaju czujników umożliwia systemowi AI natychmiastowe weryfikowanie i analizowanie sytuacji na drodze, a także „odczytywanie” intencji kierowcy. System w niezauważalny sposób dostosowuje zachowanie i osiągi pojazdu do zamiarów kierowcy, tym samym wspierając kierowcę i zwiększając skuteczność podejmowanych działań. Jednocześnie, dzięki ułatwieniu kierowania pojazdem i uczynieniu jazdy bezpieczniejszą, sama przyjemność prowadzenia osiąga zupełnie inny wymiar. Z kolei specjalna funkcja uczenia kierującego umożliwia systemowi sztucznej inteligencji przekazanie odpowiedniej wiedzy osobie za kierownicą i w ten sposób bardzo dyskretnego zwiększania umiejętności i możliwości działania kierującego. System tworzy swoisty obraz poziomu kompetencji kierowcy i sam buduje program „szkolenia”, który jest następnie realizowany poprzez sugestie podawane głosem lub za pomocą komunikatów ukazujących się na dużym wyświetlaczu na tablicy rozdzielczej. Dzięki temu, kierowcy o różnym poziomie umiejętności szybko odkrywają, że prowadzony przez nich samochód zachowuje się dokładnie tak, jak sobie tego życzą i bardzo szybko przekonują się, że prowadzenie samochodu może sprawiać jeszcze większą przyjemność.

MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT będzie eksponowany podczas 45 Salonu Samochodowego w Tokio 2017, który odbędzie się między 27 października a 5 listopada br. Dni prasowe zaplanowano na 25 i 26 października 2017 r. w kompleksie wystawowo-konferencyjnym Tokyo Big Sight.

Źródło: materiały prasowe MMC.

Udostępnij artykuł: