Powrót do przeszłości Outlanderem PHEV

Powrót do przeszłości Outlanderem PHEV

Powrót do przeszłości Outlanderem PHEV

0 komentarzy 📅23 maja 2017, 23:13

Mitsubishi Motors North America, Inc. (MMNA) wraca do swoich korzeni, by uczcić stulecie firmy. We współpracy z West Coast Customs, Mitsubishi odtworzy Model A, pojazd od którego wszystko się zaczęło, stosując przy tym najnowsze technologie, którymi dysponuje dziś japońska marka. West Coast Customs zbuduje współczesny Model A, o wyglądzie oryginału z 1917 roku, wykorzystujący płytę podłogową najbardziej zaawansowanego technologicznie modelu Mitsubishi, Outlandera Plug-In Hybrid Electric Vehicle (PHEV).

Jesteśmy dumni z naszej stuletniej historii z bogatym dziedzictwem w świecie motoryzacji. Mitsubishi Model A jest pojazdem, który na przestrzeni lat przetarł szlak wielu innym, wyjątkowym i ekscytującym modelom i cieszymy się z możliwości jego odtworzenia, wspólnie z West Coast Customs.” – powiedział Francine Harsini, starszy dyrektor marketingu w MMNA. “Mitsubishi Model A będzie mieć wszystkie charakterystyczne cechy pojazdu z 1917 roku, ale zostanie zbudowany na platformie PHEV i wyposażony w najnowsze rozwiązania techniki motoryzacyjnej.”

Debiutując w 1917 roku w Japonii, Mitsubishi Model A był pierwszym samochodem tej marki, ozdobionym symbolem Trzech Diamentów, dając początek światowemu koncernowi motoryzacyjnemu i stuleciu technologicznych innowacji. Wraz z rozpoczęciem pierwszej w Japonii, seryjnej masowej produkcji 22 egzemplarzy modelu A, zaczęła się motoryzacyjna historia Mitsubishi.

„Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni, że wybrano nas do wykonania tak wiele znaczącej dla Mitsubishi rekonstrukcji, której celem jest uczczenie stulecia pierwszego, seryjnie produkowanego pojazdu tej marki. Odbudowanie legendarnego Modelu A To niezwykle ekscytująca możliwość połączenia historii oryginalnego Modelu A ze współczesną technologią Mitsubishi. Członkowie ekipy West Coast Customs nie mogą się doczekać rozpoczęcia prac nad tym projektem – to kawał historii motoryzacji.”– mówi o przełomowym projekcie szef i założyciel West Coast Customs, Ryan Friedlinghaus.

Pojazd powstaje w zakładzie West Coast Customs w kalifornijskim Burbank i zostanie ukończony tego lata. Budowa zostanie pokazana w odcinku programu Inside West Coast Customs, emitowanego na antenie sieci Velocity we wtorki, o godz. 21.00. Mitsubishi Outlander PHEV jest perfekcyjnym zakończeniem motoryzacyjnej historii doskonałości Mitsubishi: 50 lat elektromobilności i dziesiątków lat technologii napędu na cztery koła, szlifowanej na trasach rajdowych. Składający się z oszczędnego, 2-litrowego silnika benzynowego i dwóch wysokowydajnych silników elektrycznych oraz znakomitego systemu napędu 4×4 z systemem kontroli Super All-Wheel Control (S-AWC), Mitsubishi Outlander PHEV ma możliwości SUV-a i oszczędza paliwo, dzięki technologii EV.

Udostępnij artykuł: