Renault Zoe nagrodzone

Renault Zoe nagrodzone

Renault Zoe nagrodzone

0 komentarzy 📅21 grudnia 2017, 00:18

Renault ZOE zdobyło dwie prestiżowe nagrody – zostało wybrane najlepszym ekosamochodem 2018 roku w Szwajcarii, a hiszpański kanał telewizyjny Pitlane przyznał mu tytuł najlepszego samochodu elektrycznego roku. 

Szwajcaria

Renault ZOE Z.E 40 otrzymało od szwajcarskich jurorów największą liczbę punktów w kategorii „Najlepszy ekosamochód 2018 roku”, co oznacza, że udało mu się pokonać dziesięć innych modeli z napędem gazowym, hybrydowym, hybrydowym typu plug-in lub w pełni elektrycznym. Na zwycięstwo ZOE wpłynęło szczególnie kryterium zasięgu i mocy w stosunku do ceny: auto może pochwalić się 400 km NEDC. W Szwajcarii jest ono najlepiej sprzedającym się samochodem w swojej w kategorii – niemal podwoiło wyniki sprzedaży w porównaniu z ubiegłorocznym rezultatem.

Hiszpania

Renault ZOE zyskało uznanie także w Hiszpanii – hiszpański kanał telewizyjny Pitlane ogłosił je najlepszym samochodem elektrycznym roku, zgodnym z zasadami zrównoważonego rozwoju. Kanał Pitlane jest emitowany we wszystkich hiszpańskich sieciach telewizji cyfrowej oraz w 60 lokalnych kanałach ogólnokrajowej telewizji „Cadena Local TV”. Jest uznawany za jeden z najlepszych programów informacyjnych branży motoryzacyjnej w Hiszpanii.

Komentarz eco-driving.info: jesteśmy stałymi gości na warszawskich stacjach ładowania i często odwiedzamy też ładowarki w innych miastach, jednak Renault Zoe spotykamy sporadycznie. Użytkownicy tych samochodów zawsze pozytywne wypowiadają się o swoich autach, zwłaszcza o zasięgu – pomimo to Zoe nie jest popularne w naszym kraju. Być może jest to spowodowane koniecznością wynajmu akumulatorów od Renault (właściciel samochodu nie jest właścicielem pakietu akumulatorów), czyli kosztem dodatkowych kilkuset złotych miesięcznie. W Polsce taki model nie do końca spotyka się ze zrozumieniem kierowców.

Źródło: materiały prasowe Renault

Udostępnij artykuł: