Rząd przyjął Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce

Rząd przyjął Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce

Rząd przyjął Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce

0 komentarzy 📅21 marca 2017, 09:05

16 marca Rząd przyjął Plan Rozwoju Elektromobilności w Polsce. Planuje się, że do roku 2020 powstanie 400 szybkich punktów ładowania samochodów elektrycznych i 6000 publicznie dostępnych stacji normalnej mocy. Zaprezentowany Plan obejmuje trzy fazy:

  • I  faza (2017-2018) będzie miała charakter przygotowawczy i potrwa do 2018 roku. Stworzone zostaną warunki rozwoju elektromobilności po stronie regulacyjnej oraz ukierunkowane finansowanie publiczne.
  • W II fazie (2019-2020) w wybranych aglomeracjach zbudowana zostanie infrastruktura zasilania pojazdów elektrycznych: zintensyfikowane zostaną zachęty do zakupu pojazdów elektrycznych. Oczekiwana jest komercjalizacja wyników badań z obszaru elektromobilności rozpoczętych w fazie I oraz wdrożenie nowych modeli biznesowych upowszechnienia pojazdów elektrycznych.
  • W III fazie (2020-2025) zakłada się, że rynek elektromobilności osiągnie dojrzałość, co umożliwi stopniowe wycofywanie instrumentów wsparcia.

Do 2020 roku moją także pojawić się regulacje unijne, które spowoduję że samochody elektryczne (w tym hybrydy typu plug-in) staną się realnymi alternatywami dla aut spalinowych. Cały dokument dostępny jest na stronach Ministerstwa Energii.

Udostępnij artykuł: