Savoir-vivre kierowców aut elektrycznych

Savoir-vivre kierowców aut elektrycznych

Savoir-vivre kierowców aut elektrycznych

0 komentarzy 📅18 kwietnia 2017, 07:43

Kultura jazdy w Polsce niestety pozostawia wiele do życzenia. Na codzień spotykamy się z przejawami – nazwijmy rzecz po imieniu – arogancji i agresji. Można powiedzieć, że przywykliśmy już do takich obrazków na naszych drogach. To jednak nie koniec problemów zwyczajnych kierowców. Parkingi to miejsca, w których również często przychodzi nam się mierzyć z ludzką bezmyślnością lub … pomysłowością inaczej. Dotyczy to również miejsc dla samochodów elektrycznych przy stacjach ładowania, które niestety często obsługiwane są niezgodnie z przeznaczeniem. Poza tym, jeśli miejsce ładowania w atrakcyjnej lokalizacji nie jest oznaczone wyraźną kopertą, raczej nie ma szans, aby zastać je puste. Kierowcy aut elektrycznych i hybryd plug-in również często uprzykrzają sobie życie … nawzajem. Poniżej po ponad półrocznym doświadczeniu w korzystaniu z publicznych stacji ładowania zebraliśmy kilka cennych porad i uwag:

  1. Nie parkuj, jeśli nie potrzebujesz ładować auta.
  2. Nie ładuj się, kiedy masz pełny lub prawie pełny akumulator.
  3. Odjedź niezwłocznie po naładowaniu samochodu.
  4. Jeśli stacja ładowania ma możliwość obsłużenia kilku aut – zostaw dla drugiego kierowcy wystarczającą ilość przestrzeni (różne modele mają gniazda ładowania w rożnych miejscach karoserii).
  5. W razie problemów z ładowaniem powiadom wskazany serwis (zwykle numer znajdziesz na stacji).

Tych kilka prostych rad ułatwi życie nam kierowcom EV i PHEV (samochodów elektrycznych i hybryd z wtyczką) przy ubogiej jeszcze infrastrukturze stacji ładowania.

Udostępnij artykuł: