VW rozszerza zespół pracujący nad rozwojem baterii

VW rozszerza zespół pracujący nad rozwojem baterii

VW rozszerza zespół pracujący nad rozwojem baterii

0 komentarzy 📅19 grudnia 2017, 09:35

Battery Cell Center of Excellence w Grupie VW rośnie w siłę. Od 1 stycznia 2018 Frank Blome – doświadczony menadżer i inżynier od lat związany elektromobilnością – będzie zarządzał jednostką odpowiedzialną za rozwój technologii baterii do zasilania samochodów elektrycznych.

Blome ukończył elektrotechnikę. Od 1995 roku pracował jako inżynier odpowiedzialny za rozwój technologii. Swoją karierę związał z firmą Continental A.G., gdzie między innymi był menadżerem w projektach związanych z rozwojem napędów elektrycznych. W 2004 roku objął stanowisko Dyrektora ds. Zarządzania Energią (w Continental), a 2009 został powołany na Prezesa Zarządu Deutsche ACCUmotive GmbH – spółki zajmującej się opracowaniem i produkcją baterii zarówno dla przemysłu motoryzacyjnego jak i stacjonarnych banków energii. Od 2013 roku Blome był także dyrektorem zarządzającym Li-Tec (firmy również zajmującej się technologiami magazynowania energii).

Komentarz eco-driving.info: obserwując ostatnie działania Grupy VW jasno widać, że Spółka podąża za światowym trendem elektromobilności. Pisaliśmy wcześniej między innymi o inicjatywie IONITY – europejskiej sieci ultraszybkich ładowarek, do której również przyłączyła się Grupa VW. W komunikacji marketingowej widać odwrót od silników TDI i promocję jednostek benzynowych – TSI. My za kilka dni będziemy mieli okazję sprawdzić Passata GTE (PlugIn Hybrid).  Tuż po Nowym Roku podzielimy się wrażeniami z jazdy, a oceniać będziemy przede wszystkim ekonomiczną jazdę i wydajność zestawu hybrydowego.

Fotografie: materiały prasowe VAG

Udostępnij artykuł: